tBTC, безпечний спосіб використання біткоїна у сфері DeFi, уже на tbtc.network

Ця стаття — неофіційний переклад статті від автора Keep. Оригінал можна знайти тут.

Lena Crypto Knopp
6 min readSep 28, 2020

На tbtc.network запустили tBTC. Для цього застосували небачені раніше заходи безпеки. Код смарт-контракту tBTC пройшов повний аудит і доступний для перегляду.

Токен tBTC, за допомогою якого власники біткоїна можуть безпечно отримувати доступ до застосунків DeFi на ефіріумі, запущений і вже готовий до використання на tbtc.network. Завдяки токену tBTC , спроектованому компаніями Keep, Summa та Cross-Chain Group, тепер можна безпечно і просто обміняти BTC на TBTC, токен ERC-20, для використання на платформах DeFi, у співвідношенні 1 до 1.

Кожен токен TBTC повністю забезпечений і відповідає принаймні 1 BTC, що знаходиться в резерві. tBTC не потребує наявності довіреного посередника за рахунок використання ноди Random Beacon для вибору «підписантів», які несуть відповідальність за внесені BTC. Можна конвертувати TBTC в BTC і навпаки коли завгодно, без необхідності підпису посередника. Крім того, це просто: усього за три кроки можна створити TBTC на tbtc.network і відстежувати свій біткоїн.

Близько 60 % усієї капіталізації ринку криптовалют зараз утримується в BTC. Використавши цю ліквідність і надавши можливість використовувати біткоїн у DeFi-застосунках, ми дамо вирішальний поштовх для довгострокового зростання криптоекономіки. До того ж, важливо все зробити правильно. Адже, щоб криптовалюта могла стати децентралізованою, прозорою й чесною альтернативою існуючій фінансовій системі, будь-який міст між біктоїном і ефіріумом повинен бути безпечним і надійним.

Саме з огляду на це, tBTC розроблено з урахуванням найвищих стандартів безпеки та зручності використання. Проект використовує пороговий алгоритм ECDSA, який проходить аудит і використовується на Binance та іншими топовими гаманцями і біржами. На момент запуску Keep забезпечує захист через Nexus Mutual, завдяки чому користувачі можуть бути впевнені, що їх кошти будуть у безпеці.

Далі наведено додаткові відомості про запуск tBTC та його архітектуру.

Тестування й аудит tBTC

Токен tBTC ретельно протестували й перевірили шляхом трьох аудитів (безпрецедентно!). У березні токен tBTC пройшов перший аудит безпеки, що проводився компанією ConsenSys. У червні другий аудит проводився компанією Trail of Bits, а в серпні ми завершили новий біткоїн-аудит.

Дотепер основною темою аудиту була перевірка клієнтів Go в мережі, а також смарт-контрактів в системі. Аудит компанії Trail of Bits також було зосереджено на тому, щоб розширити й автоматизувати більшу кількість інтеграційних та системних тестів для tBTC, а також додати до різних компонентів, для яких це було б доречно, фазингове тестування й тестування властивостей.

Ми також сподіваємося, що спільнота допоможе виявити й вирішити проблеми. Ось чому максимальна винагорода у програмі виявлення багів tBTC зараз становить 1 мільйон KEEP (якщо серйозні вразливості було розкрито з належною відповідальністю).

Запуск tBTC відповідно до моделі «реліз-кандидат»

Запуск tBTC відбувся відповідно до моделі «реліз-кандидат», згідно з якою версії проекту вважаються готовими до використання у прайм-тайм, але можуть бути (а можуть і не бути) остаточними — залежить від відгуків більш широкої аудиторії користувачів. Стадії реліз-кандидата збільшуються послідовно: 0, 1, 2 і далі, поки кандидата не буде визнано остаточним і оновлено до стабільного релізу. Завдяки такій структурі ми можемо протестувати систему й перевірити її можливості в режимі реального часу в головній мережі (мейн-неті), зберігаючи при цьому посилений фокус уваги на захисті й безпеці користувачів. Це виступає стимулом для високообдарованих спеціалістів тестувати застосунок на наявність уразливостей, і ми вбачаємо в цьому можливість покращити tBTC.

Альфа-версія tBTC (відома як rc.0) була запущена в мережі у травні після публічного аудиту від ConsenSys Diligence. Хоча кошти користувачів ніколи не були під загрозою, команда виявила проблему й негайно призупинила прийняття нових коштів на період її усунення. У версії rc.1 проблему було вирішено та впроваджено небачені раніше заходи безпеки. Код tBTC, у якому використовується найвищий стандарт криптографії — пороговий алгоритм ECDSA, — доступний для перегляду, повністю пройшов аудит і передбачає захист коштів.

Децентралізований застосунок, створений на основі версії rc.1, залишатиметься в альфа-версії протягом декількох тижнів, протягом яких розміри внесків буде обмежено. Потім його переведуть у бета-версію, і, ймовірно, у ній він буде залишатися безстроково, поки будуть додаватися функції. Протягом найближчих місяців ми продовжимо запуск децентралізованого застосунку через подальших реліз-кандидатів. Таким чином, ми сподіваємося, що, завдяки тестуванню в реальних умовах і вдосконаленню, зрештою ми забезпечимо проект, який відповідатиме найвищим стандартам безпеки та продуктивності й виведе біткоїн із другого плану на перспективні DeFi-платформи, такі як Compound.

Поступове збільшення порогу внесків

У версії rc.1 верхній поріг TBTC стартує зі значення 100 BTC протягом першого тижня. Щотижня контракти послаблюють обмеження депозитів відповідно до заздалегідь визначеного графіка.

Протягом перших 48 годин після запуску поріг внесків буде дуже низьким, що забезпечить незначні ризики під час проведення тестування. Поріг внесків збільшиться до 100 TBTC на решту першого тижня, а через тиждень зросте до 250 TBTC.

Поріг внесків зростатиме на 250 TBTC щотижня, поки не досягне 1000 TBTC. Після цього приріст становитиме 500 TBTC щотижня, поки не досягне 3000 BTC через дев’ять тижнів після запуску. В останній тиждень поріг внесків буде збільшено до 21 млн TBTC (як і BTC).

Якщо в який-небудь момент у смарт-контрактах буде виявлена вразливість високого ступеня ризику, команда екстрено прибиратиме можливість вносити кошти та координуватиме їх виведення, а потім повторно розгортатиме контракти з виправленнями, як версію rc.2, обнуляючи графік порогів внесків. Через 6 місяців відсутності інцидентів команда відключить кнопку екстреної паузи.

Хоча зараз існує величезний попит на мости між BTC і ETH, але, враховуючи поступове збільшення порогів внесків, рішення Keep працює на перспективу. Таке поступове збільшення порогу внесків tBTC дозволить вкладникам і підписантам виміряти існуючий ризик і бути впевненими в системі, і одночасно захистить від потенційних проблем надто захоплених користувачів на початку. Урешті-решт, ми впевнені, що продумане збільшення суми — це шлях до найбільшого успіху в довгостроковій перспективі.

tBTC підтримується спільнотою

За останні кілька місяців коло підтримки tBTC зросло до більше ніж 50 партнерів. Нещодавно Лінда Сі (Linda Xie) зі Scalar Capital, Кейн Уоруік (Kain Warwick) із Synthetix, Мейсон Борда (Mason Borda) з TokenSoft та Луї Куенде (Luis Cuende) з Aragon уже заявили, що планують використовувати tBTC як міст між BTC і ETH, при цьому найновіші інтеграції tBTC включають Matcha, UMA та FalconX. Прихильники tBTC, серед яких IOSG та Digital Strategies, також зібрали 2 мільйони дол. США в рамках останнього збору коштів Keep (на додачу до збору 8 мільйонів дол. США на початку цього року). Така потужна підтримка свідчить про попит на безпечний і надійний міст між BTC і ETH та довіру спільноти до tBTC.

Новини щодо Playing for Keeps

Позаду екватор програми Playing for Keeps, за допомогою якої можна навчитися стейкати й виграти токени KEEP, зробивши внесок у розвиток спільноти. Наразі видано нагороди на суму 7 мільйонів токенів KEEP. Суддями перших місяців були Закі Меніан (Zaki Manian) із Cosmos, Спенсер Нун (Spencer Noon) з DTC, Віктор Бунін (Viktor Bunin) із Bison Trails, Джеймс Престуіч (James Prestwich) із Summa, а також Метт Луонго (Matt Luongo), представник команди Keep.

Приєднуйтеся до Keep у Discord: щоб подати заявку на призи Playing for Keeps, ви повинні приєднатися до сервера Discord і написати короткий огляд про себе у вступному повідомленні. Ми хочемо познайомитись із усіма й бути певними, що не пропустимо жодної роботи, тож обов’язково приєднуйтеся до Discord.

Надішліть вступне повідомлення про участь у програмі Play for Keeps у канал #introduce-yourself, умістивши в нього:

  • ім’я, котрим до вас можна звернутися в каналі;
  • причину зацікавленості в Keep або tBTC;
  • опис своєї роботи для отримання призів Playing for Keeps (це може бути ідея, якщо ви ще не визначилися з варіантом!);
  • указівку на те, чи ви створили щось, що можете відправити як заявку на участь.

Більше відомостей про вимоги до заявок читайте тут.

Новини щодо стейкдропа Keep

Незабаром розпочнеться стейкдроп Keep, у рамках якого можна буде стейкати ETH, щоб заробляти токени KEEP. Протягом найближчих тижнів виходитимуть додаткові новини згідно з розгортанням розкладу стейкдропа. Власники ETH незабаром зможуть заробити KEEP, доводячи свою здатність захищати мережу Keep. Окрім стейкдропа в майбутньому буде можливість заробляти KEEP за рахунок надання ліквідності. Користувачі зможуть забезпечувати ліквідність для пулів tBTC та отримувати прибуток. Стежте за детальнішими відомостями про винагороди за надання ліквідності tBTC. tBTC, завдяки якому можна безпечно заробляти на біткоїнах, — це перший засосунок, створений на основі мережі Keep. Будь-хто може внести BTC, щоб скористатися всіма перевагами ефіріума, і всі, хто мають ресурси та спеціальні знання, зможе заробляти на стейках і підтримці моста.

Приєднуйтеся до каналу в Discord, щоб залишатися в курсі всього, що пов’язано з tBTC.

--

--